Текшерилди

Население

12:08 Apr 1 2021 Ош шаары, Амир-Темур кичи району, Олимпийская-56

Таалайбек Насирбекович саламатсызбы?
Сизди Амир-Темур кичи районундага Олимпийская-56 дарегиндеги уйдун жашоочусу Мамаюсупова Гульнара Тажибаевна тынсызданууга мажбур кылууда, себеби, аталган кичи районунда журуучу 141-чи номердеги маршруттук каттамдагы автоунаалар маршруттук линияда журууну систематикалык турдо бузуп эле жон болбостон, аларга маршруттук линияны бузуп жатканын эскертип кеткен жургунчулорду согуп-сагып кемсинтишет. Алардын ичинде эн ашынганы О19 AFE мамлекеттик номериндеги автоунаанын айдоочусу. Мисалы, кечээ 31-март куну саат 18-45 тер чамасында жумуштан чыгып уйго баратканда аталган айдоочу маршруттук линиядан чыгып кетип, №10 маршруттун линиясы менен жоногондо, мен ал жакка барбастыгымды айтып, мени Тажибай аялдамасына таштоону сурандым. Ал маршрутту озгортпойм, почтадан тушуп, обратно башка маршрутка менен кайтып, уйуно жетип аласын деп койду. экообуздун ортобузда талаш башталды. Маршруткада бараткан жургунчулордун бири "балам бул кызды аялдамасына таштап кой" десе, "1000 сом берсе да ташабайм" деп кете берди. Мен маршруттук линияны бузганга акыныз жок, жургунчу азбы,копбу, же жокбу, баары бир, сиз каттамдын линиясы менен журунуз деп талап кылдым. Почта аялдамасына жеткенде "кааласан каалаган чонуна айт, мага десен мэрине айт, колдорунан эчтеке келбейт" деп урушуп, согуп туруп, туртуп тушуруп жиберди, мен кайрадан башка маршруткага тушуп уйго кайттым. Корсо булардын ортого чогулткан орто фонду бар экен, келген текшеруучуну ошол акчадан берип жаап коюп уйронушуптур. Андан сырткары маршруттук автоунаалардын журуу аралыктары жана убакыттары таптакыр сакталбайт, жургунчулорду салып алышып жургунчулорду кобуроок алуу максатында катуу ылдамдыкта айдашып, кээде ичиндеги жургунчулор жыгылып кеткен учурлар кездешет. Кээде маршруттук автоунаага батпай калганча толтуруп алышып, ото акырындык менен журуп, жумуштан кечигебиз. Аталган себептердин негизинде 141-чи маршруттук каттамдын автоунааларынын айдоочуларына чара коруунузду суранамын.
Жооп: Урматтуу Мамаюсупова Гульнара Тажибаевна сиздер жогорудагы айтып кеткен шаардагы кичи автобусттук линиянын жетекчисин жана айдоочуларын Ош шаардык жургунчулорду таашуу агенттигинин мекемесине чакырылып одоно тартип бузуу жана журуу графиктерин сакталбагандыгы боюнча мыйзам чегинде каралып каттуу эскертуу берилди.
Аныктык: UP DOWN 0
Пикирлер
Мухаббат (Apr 12 2021)
Здравствуйте!Сегодня 12 апреля водитель 25 маршрута ✓338ААН начиная с остановки Людмила до массива Туран не выпуская телефон с рук на большой скорости ехал и всю дорогу ругался сплошным матом с водителем едущим перед ним тоже 25 маршрут. На замечания пассажиров соблюдать этику в общественном транспорте и скоростной режим тоже отвечал матом и сказал,что он такой и нет необходимости его воспитывать. На предупреждения о жалобе ответил что никого и ничего не боится. Позвонила в департамент транспорта,чтобы узнать как можно оставить жалобу на сайте,сказали приходите и пишите здесь. Я работаю учителем с 8 утра до 18.40 вечера,когда мне прийти и написать жалобу? Мой номер телефона 0550 184555
Мухаббат (Apr 12 2021)
Здравствуйте!Сегодня 12 апреля водитель 25 маршрута ✓338ААН начиная с остановки Людмила до массива Туран не выпуская телефон с рук на большой скорости ехал и всю дорогу ругался сплошным матом с водителем едущим перед ним тоже 25 маршрут. На замечания пассажиров соблюдать этику в общественном транспорте и скоростной режим тоже отвечал матом и сказал,что он такой и нет необходимости его воспитывать. На предупреждения о жалобе ответил что никого и ничего не боится. Позвонила в департамент транспорта,чтобы узнать как можно оставить жалобу на сайте,сказали приходите и пишите здесь. Я работаю учителем с 8 утра до 18.40 вечера,когда мне прийти и написать жалобу? Мой номер телефона 0550 184555
Пикир калтырыңыз
Ысым:
E-mail:
Пикирлер:
Коргоочу код:
14 + 3 =

Кошумча билдирүүлөр

жылуулук боюнча

17:23 Jan 22, 2016

ош. Мушкетова 7, 0 Kms

Көчөнү жарыктандыруу эрте менен тез эле өчүп калат

10:09 Jan 14, 2016

все центральные улицы, 0 Kms

отопление

10:23 Jan 23, 2016

Ош Тюлейкен 26, 0 Kms

#143- маршруттук каттамынын Актилек кичи району боюнча

11:41 Feb 05, 2016

ош шаары, актилек кичирайону, 0 Kms

ош ноокат жолуна зебра керек

12:36 Feb 05, 2016

город ош ош ноокат жолу, 0 Kms