Текшерилбеген

Ашканадагы эскирген тамак

12:29 Mar 3 2020 Мамырова 79

Ашканадагы эскирген тамак
Саламатсызбы!

Мамырова кочосундогу Центр Семейной Медицины №3 (мурдагы №9 поликлиника) нын жанында (кун чыгыш жагында, Мамырова 79) чакан ашкана бар экен, "балык, тоок шорпосу" деп жазып койгон, ошол жерде гуляш заказ кылдык эле, бизге калып кеткен, эскирген ачып калган тамакты берип койду, жегенде даамы кычкыл, ачып калыптыр, кийин ичибизди оорутуп кыйнады. Башында тамак заказ кылбай туруп сураганыбызда свежий азыркы деген, кийин жылымта, ысык эмес тамак алып келди, эттери эски, гречка менен гуручу чапташкан, салаты ачып калган экен, кашыктары болсо чапташкан таза эмес, жакшы жуулган эмес, башында байкабай жеп алыптырбыз, неге ачыганды салып бердинер десек "байкабай" калыптырбыз, болгон даяр тамагыбыз ушул болчу деп калп айтып ачуубузга тийди.
Сураныч, ошол жерге барып бир текшерип, чара коруп коюнуздарды суранабыз, "буларга ачыган тамак боло берет" деп атайылап бизге кенебестик, тоготпостук мамиле кылышкандай сезилди. Бир чара коруп коюнуздар, деги мындай ашканаларга катуу чара көрбөсө, ушинтип элди аллап эскирген тамак аш менен уулап журо береби?
Аныктык: UP DOWN 0
Пикир калтырыңыз
Ысым:
E-mail:
Пикирлер:
Коргоочу код:
10 + 2 =

Кошумча билдирүүлөр

жылуулук боюнча

17:23 Jan 22, 2016

ош. Мушкетова 7, 0 Kms

Көчөнү жарыктандыруу эрте менен тез эле өчүп калат

10:09 Jan 14, 2016

все центральные улицы, 0 Kms

отопление

10:23 Jan 23, 2016

Ош Тюлейкен 26, 0 Kms

#143- маршруттук каттамынын Актилек кичи району боюнча

11:41 Feb 05, 2016

ош шаары, актилек кичирайону, 0 Kms

ош ноокат жолуна зебра керек

12:36 Feb 05, 2016

город ош ош ноокат жолу, 0 Kms