Текшерилди

продячие собаки

21:05 Feb 26 2016 г. ош с/у жапалак

"Ош-Тазалык" ишканасынан жооп: Урматтуу, Мунайым сиздин кайрылуунуз боюнча мекеме жетекчисинин тапшырмасы менен ишкана мергенчилери сиздин аймакка барып, иттерди атты. Ушу кунго чейин кочоодо жургон 12 жолбун ит жок кылынды. Бирок, сиз айтып жаткан иттердин копчулугу уйдо багылып жаткан иттер экен. Ал эми алардын документтерин текшеруу биздин милдетке кирбейт. Аны ветеринардык кызмат козомолдойт. Биздин милдет кочоодогу жолбун иттерди жок кылуу. Уйдо кармалып жаткан иттерди биздин мергенчилер атканга мыйзам жол бербейт. Эгер уй ээси "атып бер" деп кайрылса гана ата алабыз. Эгер кочоодон жолбун ит корсонуз Тазалык мекемесинин мергенчисине эрте мененки саат 05:00 дон 09:00 го чейин туз байланышып, кайрылсаныз болот. Сиздин аймагыныз жетекчилик тарабынан ар дайым козомолдо.
0555 71 53 79 Олег.















Саламатсызбы Кадырбаев Айтмамат Тентибаевич.!
Жапалак айылынын Курманжан Датка мектебинин айлансындагы Токтогул, Т.Молдо,Сасыкбаев кочолорундогу ар бир уйдо 1-2ден иттерди кармашат, же алардын эч кандай кармоо жонундо документери жок. Сабака, жумушка кетип жатканда же жумуштан, сабактан кайтканда уйдогу, дейди иттердин коптугунон алардан корконубузга байланыштуу бул кочолордон баса албай, проблемаларды жаратат. Кээ учурларда бала-чаканы,чондорду тиштеген учурлар да кездешет.Ошон учун бул кайрылуубузду эске алып ар бир уйдогу жана дейди иттерди жок кылып беруунузду отунобуз.
Аныктык: UP DOWN 0
Пикир калтырыңыз
Ысым:
E-mail:
Пикирлер:
Коргоочу код:
16 + 10 =

Кошумча билдирүүлөр

жылуулук боюнча

17:23 Jan 22, 2016

ош. Мушкетова 7, 0 Kms

Көчөнү жарыктандыруу эрте менен тез эле өчүп калат

10:09 Jan 14, 2016

все центральные улицы, 0 Kms

отопление

10:23 Jan 23, 2016

Ош Тюлейкен 26, 0 Kms

#143- маршруттук каттамынын Актилек кичи району боюнча

11:41 Feb 05, 2016

ош шаары, актилек кичирайону, 0 Kms

ош ноокат жолуна зебра керек

12:36 Feb 05, 2016

город ош ош ноокат жолу, 0 Kms