Текшерилди

неисправность наружного вентиля для подачи воды в жилдом №27 по ул.Петрова

15:42 Oct 23 2019 Ош улица Петрова № 27

Ошаарсууканал ишканасы сиздин маселеңиз боюнча тѳндѳгүлѳрдү билдирет:
Ош шаарында сууну жана канализацияны пайдалануу эрежелерине ылайык кѳп кабаттуу батирдин жер тѳлѳѳсүндѳгү сантехникалык жабдыктарын түзөлгөн абалда кармаганга жашоочулар милдеттүү.
Ал эми, үйдүн сыртындагы колодецтеги задвижка иштеген абалда болчу, бирок азыркы учурда иштебей калгандыгы аныкталды. Ал колодецтеги задвижканы алмаштыруу үчүн Курманжан – Датка кичи районун камсыздоочу насосторду ѳчүрүүгѳ туура келет жана аталган кич райондун жашоочулары, жылуулук менен камсыздоочу ишкансы (теплоснабжение) бир күн таза суусуз калат. Ошондуктан задвижканы алмаштыруу иштери жазгы профилактикалык оңдоо иштери учурунда аткарылат.
14.2. Менчик ээси (ээлөөчү) ички батирдик бекитүү-жөнгө салуучу арматуралары менен суу өткөрүүчү түтүк-канализациялык тарамдарды, жана ошондой эле Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнүн чечими менен бекитилген 2003-жылдын 8-апрелинде №191 «Кыргыз Республикасындагы турак үйлөрүн жана үйлөр астындагы жер тилкелерин тутуу жана пайдалануу Типтүү эрежелерин бекитүү жөнүндөгү» Кыргыз Республикасынын турак үйлөрүнүн жана үйлөр астындагы жер тилкелерин тутуу жана пайдалануу Типтүү эрежелерине ылайык батирдин (канаанын) сантехникалык жабдыктарын түзөлгөн абалда кармаганга милдеттүү.
14.3. Көп батирлүү үйдөгү ички турак жана турак эмес канааларда жайгашкан жабдыктардын жана суу түтүктөрүнүн ремонту же алмаштырылуусу менчик ээсинин (ээликтин) эсебинен жүргүзүлөт.
___________________________________________________________________________________

Снаружи и нескольких метрах от нашего дома №27 (северная сторона)по ул.Петрова, в железобетонном колодце неисправен вентиль для подачи воды в наш дом. Он неисправен и мы не можем перекрыть воду, чтобы заменить неисправный водопроводный вентиль в подвальном помещении и в моей квартире №12. Прибывший по нашему обращению начальник участка Горводоканала Мажит заверил нас , что вентиль исправен, но на самом деле это не так. Поэтому любая неисправность в системе водоснабжения многоквартирного жилого помещения чревата большими неприятностями для наших жильцов. Прошу руководителя ОМП "Горводоканала" взять этот вопрос на личный контроль и срочно заменить неисправный вентиль в железобетонном колодце с северной стороны нашего жилого дома.
Аныктык: UP DOWN 0
Пикир калтырыңыз
Ысым:
E-mail:
Пикирлер:
Коргоочу код:
12 + 2 =

Кошумча билдирүүлөр

жылуулук боюнча

17:23 Jan 22, 2016

ош. Мушкетова 7, 0 Kms

Көчөнү жарыктандыруу эрте менен тез эле өчүп калат

10:09 Jan 14, 2016

все центральные улицы, 0 Kms

отопление

10:23 Jan 23, 2016

Ош Тюлейкен 26, 0 Kms

#143- маршруттук каттамынын Актилек кичи району боюнча

11:41 Feb 05, 2016

ош шаары, актилек кичирайону, 0 Kms

ош ноокат жолуна зебра керек

12:36 Feb 05, 2016

город ош ош ноокат жолу, 0 Kms