Текшерилди

Отсутствие воды

20:43 Jun 3 2019 Таттыбубу Турсунбаевой, 256/2

Саламатсызбы? Ооба, акыркы 10-15 кун аралыгындагы нѳшѳрлѳп жааган жаан-жачынга байланыштуу Папан суу сактагычынан жана Кызыл-Кыштак жылгасынан түшкѳн селдин кесепетинен Ак-Буура дарыясындагы суунун ылайлыгы нормадан жогорулаган учурда шаарга суу берүү токтотулуп, кайрадан Ак-Буура дарыясындагы суунун ылайлыгы нормага дал келгенде шаарга суу берүү улантылып жатты.
Негизинен сууну токтотуп, кайра берүү «Ошгорводоканал» ишканасы үчүн оңой иш эмес жана кемчилдик жактары абдан кѳп. Себеби сууну жѳнгѳ салуучу задвижкалар иштен чыгат, насостор бузулат, кѳпчүлүк суу түтүктѳрү эски болгондуктан жарылуулар кѳбѳйѳт ж.б.у.с. Жогоруда айткандай Ак-Буура дарыясындагы суунун ылайлыгы нормадан жогорулаган учурда шаарга суу берүүнү токтотууга мажбур болобуз. Сиз айткан маселе мамлекеттик деңгээлде чечиле турган маселе жана ага кѳп акча каражаты талап кылынат. Азыркы учурда долбоорлор даярдалып, эл аралык уюмдар менен сүйлѳшүүлѳр жүрүүдѳ.
____________________________________________________________________________________

Здравствуйте, хочу пожаловаться на водоканал города Ош. Накопилось если честно. Каждый раз в сезон дождей выключают воду, без предупреждения, ссылаются на то, что вода загрязняется из-за селевых потоков в горах. Но извините конечно, этой проблеме уже 10 лет. Нельзя было решить эту проблему за столько лет? Настоятельно прошу о добросовестной работе сотрудников и о принятии каких-нибудь мер.


Мүмкүнчүлүктөр
Аныктык: UP DOWN 0
Пикир калтырыңыз
Ысым:
E-mail:
Пикирлер:
Коргоочу код:
16 + 5 =

Кошумча билдирүүлөр

тротуар

22:42 Nov 13, 2018

Масалиев Пр, 60, 0.13 Kms

Мыйзамсыз женил типтеги соода түйүнү

15:35 Apr 11, 2016

Навои көчөсү, 0.2 Kms

тешилген асфальт

17:01 Jun 08, 2018

Ош, Озгон кочосу, 0.2 Kms

тешилген асфальт 2

22:24 Nov 13, 2018

Өзгөн Көчөсүндө, 0.21 Kms

унаа жургон жолдон которулгон чан

19:28 Apr 13, 2017

масалиев проспекти айрыкча чаныйт, 0.21 Kms