Текшерилди

Достук кичи районундагы мусорду алып чыгуу

10:43 May 31 2019 ош шаары

Ош-Тазалык ишканасынан жооп: Достук кичи районундагы таштандылар жумасына эки ирет, дүйшөмбү жана ишемби күндөрү сигнал ыкмасында машина кирип жатат. Айрым учурда гана техника бузулуп, айтылган убакта кирбей калууда. Бирок, болушунча белгиленген график менен кирүүгө аракет көрүлүүдө. кээ бир учурлардагы ыңгайсыздык үчүн кечирим сурайбыз. Ал эми төлөмдөр боюнча кызматкерлер менен биргеликте териштирилет. Геологдор шаарчасындагы таштанды контейнери муниципалдык аймактык башкармалыгынын башчысынын сунушу менен алынган. Сиздердин сунушту да эске алабыз.








Урматтуу Ош-Тазалык ишканасынын жетекчилиги! Ош шаарынын Достук кичи районунун №48 жана №80 кочолоруно мусор алып кетуучу мусоровоз мурун жакшы иштеп, суббота жана воскресенье кундору келип мусорлорду алып кетчу. Бугунку кундо аталган мусуровоз понедельник среда кундору келет имиш. Биз ала мусоровозду куто берип мусорлорду унаа менен Геологородоктун базарчигиндеги контейнерге ташыйбыз. Ал жердеги 20 жылдан бери турган контейнерди деле бир жума болду жыйнаштырып алып койдунар. Былтыры дага 10 кунго алып коюп кайрадан ордуна койгонсунар.Дагы бир чондордун уйлорунун тушуна коюлуп калган окшойт. Чалып сурасан биз келип кеттик уйдо жоксунар дейт. Кундузу бардыгы жумушта. Ошондуктан мусоровозду мурункудай эле суббота жана воскресенье кундору жургузсонуздор жакшы болот эле.
Экинчи маселе мусор учун толоочу акы боюнча. Ошол мусоровоз менен контролер келип акча жайнап квитанция таштап кетет эле. Андан кору счет-извещение келип таштап кетишсе болбойбу коп кабаттуу уйлорго окшотуп. Озубуз аталагн счет боюнча толойт элек. Ошол счет-извещение киргизсе бардык жашоочулар туура болот эле деп айтып жатышат. Ошондуктан аталган маселени тез арада чечип бересиздер деген умуттобуз.
Аныктык: UP DOWN 0
Пикир калтырыңыз
Ысым:
E-mail:
Пикирлер:
Коргоочу код:
15 + 2 =

Кошумча билдирүүлөр

жылуулук боюнча

17:23 Jan 22, 2016

ош. Мушкетова 7, 0 Kms

Көчөнү жарыктандыруу эрте менен тез эле өчүп калат

10:09 Jan 14, 2016

все центральные улицы, 0 Kms

отопление

10:23 Jan 23, 2016

Ош Тюлейкен 26, 0 Kms

#143- маршруттук каттамынын Актилек кичи району боюнча

11:41 Feb 05, 2016

ош шаары, актилек кичирайону, 0 Kms

ош ноокат жолуна зебра керек

12:36 Feb 05, 2016

город ош ош ноокат жолу, 0 Kms