Текшерилди

Грязная вода из крана

21:16 May 24 2019 Г. Ош, ул Исанова 76в

Грязная вода из крана
Саламатсызбы? Ооба, акыркы 10-15 кун аралыгындагы нѳшѳрлѳп жааган жаан-жачынга байланыштуу Папан суу сактагычынан жана Кызыл-Кыштак жылгасынан түшкѳн селдин кесепетинен Ак-Буура дарыясындагы суунун ылайлыгы нормадан жогорулаган учурда шаарга суу берүү токтотулуп, кайрадан Ак-Буура дарыясындагы суунун ылайлыгы нормага дал келгенде шаарга суу берүү улантылып жатты.
Бирок, “Озгур” суу тазалоочу станциясында, Ак-Буура дарыясынан алынган сууну тазалоо боюнча Кыргыз Республикасынын 30.05.2011-ж. №34 мыйзамынын “Ичүүчү суунун коопсуздугу” боюнча техникалык регламентине ылайык бир топ татаал ѳндүрүштүк процесстер аткарылып андан соң шаарга таза суу берилет.
_____________________________________________________________________________________

Здравствуйте! С понедельника на Юго-Востоке вода из крана течет очень грязная, в частности ЖК Ак-Буура по ул. Исанова 75в. Неужели нельзя за столько дней очистить воду? Итак она не совсем чистая была и в другие дни, так теперь вообще невозможно
Аныктык: UP DOWN 0
Пикир калтырыңыз
Ысым:
E-mail:
Пикирлер:
Коргоочу код:
18 + 6 =

Кошумча билдирүүлөр

жылуулук боюнча

17:23 Jan 22, 2016

ош. Мушкетова 7, 0 Kms

Көчөнү жарыктандыруу эрте менен тез эле өчүп калат

10:09 Jan 14, 2016

все центральные улицы, 0 Kms

отопление

10:23 Jan 23, 2016

Ош Тюлейкен 26, 0 Kms

#143- маршруттук каттамынын Актилек кичи району боюнча

11:41 Feb 05, 2016

ош шаары, актилек кичирайону, 0 Kms

ош ноокат жолуна зебра керек

12:36 Feb 05, 2016

город ош ош ноокат жолу, 0 Kms