Текшерилди

асфальт астынан суу чыгып жатат

12:54 Apr 8 2019 Узгенская 130

Өзгөн көчөсүндөгү 130- үйдүн жанынан жер астынан чыгып жаткан суу Ø32мм болгон суу түтүгүнѳн чыгып жатат. Ал суу түтүгү Ѳзгѳн кѳчѳсүндѳ жайгашкан жеке турак үйлѳрдү камсыздайт жана жашоочулардын менчиги болуп саналат. Ошого карабастан «Ошшаарсууканал» ишканасынын жумушчулары тарабынан буга чейин 10-15 күн аралыгында 3 жолу оңдоо иштери аткарылды. Бирок, суу түтүгүгнүн эскилиги жетип чириген, сварка иштерин жасоого мүмкүн эмес. Аталган кѳчѳнүн жашоочуларына чирип калган суу түтүктү алмаштыруу боюнча эскертүү берилди, апрель айынын аягында, шаарга суу берүү токтотулган учурда алмаштырууну пландаштырышкан. Бирок, суу түтүгү кайра тешилип, суу агып жаткандыктан, таза суу берүү аталган кѳчѳгѳ суу түтүгү алмаштырганга чейин токтотулат.
___________________________________________________________________________________


Өзгөн көчөсүндө 130- үйдүн жанынан жер астынан суу жылчып чыгып жатканына 2 жума болду, водоканалдын аварийный машинеси келип, эч нерсе кылбай эле кетип калышкан. Мындай турса жол жакында бузулат. Качан чара көрөсүңөр?
Аныктык: UP DOWN 4
Пикир калтырыңыз
Ысым:
E-mail:
Пикирлер:
Коргоочу код:
12 + 4 =

Кошумча билдирүүлөр

Латоктун устуно адамдар отуучу тосмо.

20:16 Feb 12, 2016

Масалиева Райымбекованын кесилиши, 0.05 Kms

Адамдар басып отуучу жол.

11:30 Feb 12, 2016

Масалиева менен Райымбекова кесилиши, 0.05 Kms

съемная квартира на проспекте Масалиева 14/1

13:26 Mar 11, 2016

проспект Масалиева, дом 14, кв. №3, 0.12 Kms

Предотвратить несчастный случай

23:10 Mar 13, 2016

ул Раимбекова ниже "Тадж-Махала", 0.14 Kms