Текшерилди

Ар жыл сайын тил эмгизип жатат мэрия

13:14 Mar 2 2019 Волгоградский көчөсү

Ар жыл сайын тил эмгизип жатат мэрия Ар жыл сайын тил эмгизип жатат мэрия Ар жыл сайын тил эмгизип жатат мэрия Ар жыл сайын тил эмгизип жатат мэрия Ар жыл сайын тил эмгизип жатат мэрия Ар жыл сайын тил эмгизип жатат мэрия
Саламатсызбы!!! Ош регионалдык шааркурулушу жана архитектура боюнча башкармалыгы Сиздин онлай кайрылуунузду карап чыгып томонкулорду билдирет.
Ош шаарынын Волгоград кочосундогу автоунаа журуучу жолду, жоо жургунчулор журуучу жолду жана ирригациялык нуктарды ондоп тузоо (асфальттоого, реконструкциялоого) иштерине буюртмачы аныкталып, каржылоо маселеси чечилгенден кийин, Кыргыз Республикасынын Окмотунун 2008-жылдын 30-майындагы №252 токтому менен бекитилген, "Кыргыз Республикасында кыймылсыз мулк объекттерин долбоорлоого, курууга жана башка озгортууго уруксат документтерди беруунун тартиби жана курулушу буткон объекттерди эксплуатацияга кабыл алунун тартиби" жонундогу Жобонун негизинде, Башкармалык тарабынан Волгоград кочосундогу автоунаа журуучу жолду, жоо жургунчулор журуучу жолду жана ирригациялык пунктарды ондоп тузоону долборлоого (асфальттоого, реконструкциялоого) уруксат иш-кагаздары белгиленген тартипте даярдалат.


Ассалому Алейкум туугндар! Ар жыл сайын бизде көйгөй болуп жаткан маалыматты айтабыз, бирок мурунку да бийлик аткарбай келе жатат. Бул Р.Абдыкадыров көчөсүнөн Гастелло көп кабаттуу үйлөрүнө чейин Волгоградский көчөсү менен барган жол жана арыктар. Качан болсо кыштан кийин ал жер ылай баткак, жөө жүргүнчүлөргө тротуар да жок, суу ашып кетсе жолдо чоң чөйчөктөр пайда болот. Азыр эми жер тамдарда жашап жаткан адамдар өздөрү суу сээп жатканы гана аз мас чаң басылып жатат, а эртең күн ыссыганда чаң абдан көтөрүлөт. Бул баардык көйгөй жолдун эксплуатациялык убагы жеткенинен. Ошол себептүү сиздерден сураныч бул жылдын чыгымдарына биздин жолдуу жаңыдан төшөгөнгө карап берүүңүздөрдү өтүнөбүз. Болбосо КР Өкмөтүнө жана КР Президентине кайрылууга мажбур болуп жатабыз.


___________________________________________________________________________________________


Ош шаарынын тургуну
Сулайман Усеновго


Ош шаарынын мэриясынын жолдор башкармалыгынын атына келген электрондук катты карап чыгып томонкулорду билдиребиз:
Ош шаарынын жолдор башкармалыгынын адистери Ош шаарынын Волгоградская кочосунун автоунаа жолдорун жеринен барып таанышып чыгып, аталган кочонун автоунаа журуучу жолдору асфальттоого муктаж экендиги аныкталган. Бирок акча каражаттын тартыштыгына байланыштуу Волгоградская кочосун асфальттоо иштери башкармалыктын 2019-жылдын иш-планында каралбагандыгын башкармалык Сизге маалымдайт.


Мүмкүнчүлүктөр
Аныктык: UP DOWN 0
Пикир калтырыңыз
Ысым:
E-mail:
Пикирлер:
Коргоочу код:
13 + 8 =

Кошумча билдирүүлөр

Отопление полностью отключена, почему?

22:34 Feb 19, 2016

ОШ ш.Руставели 126, 0.14 Kms

Необходимость светофора

17:25 May 08, 2018

Абдыкадырова - Байтемирова, 0.21 Kms

транспорт боюнча

22:24 Apr 13, 2017

Ак-Тилек, 0.22 Kms