Текшерилди

Ош шаардык мэриясы

10:19 Jul 12 2018 Кулатов № 6

Ош  шаардык мэриясы Ош  шаардык мэриясы Ош  шаардык мэриясы
Ош регионалдык шааркурулушу жана архитектура боюнча башкармалыгы Сиздин Ош шаарынын "Т.Кулатов" кичи районунун №6 коп кабаттуу турак уйунун чыгыш тарабында жайгашкан даарыкана жана соода дукондун арка тарабы таштанды болуп жаткандыгына байланыштуу соода дукондордун мыйзамдуулугун тактоо боюнча онлайн кайрылуунузду карап чыгып томондкулорду билдире.
Жогоруда айтылган даректеги даарыкананы орнотуу учун 2003-жылдын 9-июлунда Башкармалык тарабынан №84/03 сандуу убактылуу павильон орнотууга корутунду даярдалып берилип иштоо моонотун убактылуу узартып пайдаланып келе жатат.
Ал эми жанындагы соода айванчанын ээсине тиешелуу уруксат иш кагаздар 3(уч) кундук моонотто корсотуу учун 14.11.17-ж №04-718/17 сандуу эскертуу баракчасы берилип, айтылган моонотто коросто албагандыктан Ош шаарынын мэриясынын муниципиалдык менчик башкармалыган белгиленген тартипте соода айванчасын алып салуу учун 14.11.17-ж чыгыш №02-3648/6 сандуу каты менен откорулуп берилгендигин Башкармалык билдирет.




Ош-Тазалык ишканасынан жооп: Аталган даректи Ош-Тазалык ишканасынын тиешелуу адистери жеринде коруп келишти. Бул аймактын тазалыгына Ош-Тазалык ишканасынын тиешеси жок. Анткени, ошол жерде жайгашкан магазиндин кардарлары булгап коюшат экен. Ош-Тазалык ишканасын эле карап отурбай дукон ээлери да тазалап, элге тушундуруу иштерин жургузуулору керек да. Ал эми, таштанды контейнерин ошол жерге кою керек деп тиешелуу адистер бекитип берген. Азырынча башка аймакка жылдырганга мумкунчулук жок.





Саламатсыздарбы?!Менин кайрылуум Ош шаарындагы Т.Кулатов кичи шаарынчасын №6 коп кабаттуу уйун сол тарабындагы капелка, аптеканын аркасы аябай мусор жана ошондой эле аябай булганган, адам ото албайт ошол жердеги жашаган адамдарга аябай ден соолугуна зыян, алар жерден ото албайсын жытанат.Ошол кантейнер мыйзамсыз ошол жерде жайгашкан .Сиздерден суранат элем ушул маселени чечип бериниздерди суранам.
Аныктык: UP DOWN 0
Пикир калтырыңыз
Ысым:
E-mail:
Пикирлер:
Коргоочу код:
16 + 1 =

Кошумча билдирүүлөр

жылуулук боюнча

17:23 Jan 22, 2016

ош. Мушкетова 7, 0 Kms

Көчөнү жарыктандыруу эрте менен тез эле өчүп калат

10:09 Jan 14, 2016

все центральные улицы, 0 Kms

отопление

10:23 Jan 23, 2016

Ош Тюлейкен 26, 0 Kms

#143- маршруттук каттамынын Актилек кичи району боюнча

11:41 Feb 05, 2016

ош шаары, актилек кичирайону, 0 Kms

ош ноокат жолуна зебра керек

12:36 Feb 05, 2016

город ош ош ноокат жолу, 0 Kms