Текшерилди

Мыйзамсыз курулуш

10:25 May 5 2018 Кулатов 7

Мыйзамсыз курулуш Мыйзамсыз курулуш
Саламатсызбы, Ош регионалдык шааркурулушу жана архитектура боюнча башкармлыгы Сиздин кайрылуунузду карап чыгып томондогулорду билдирет.
Ош шаарынын №5 "Керме-Тоо" аймактык Кенешинин "Т.Кулатов" кичи районундагы №7 коп кабаттуу турак уйунун чыгыш тарабында капиталдык курулуп жаткан соода дуконуно, Ош шаарынын мэриясынын муниципиалдык менчик башкармалыгынын 2017-жылдын 19-апрелиндеги чыгыш №943/07-6 сандуу катынын жана "Т.Кулатов" кичи районундагы №7 коп кабаттуу турак уйунун жалпы жашоочуларынын жазуу турундогу макулдугу аларды тастыктоо учун уй комитетинин торагасы Б.Максутовдун колу жана жерди пайдалнууга уруксат беруу боюнча комиссиянын кароосуна корутунду даярдалып берилип, 2018-жылдын 5-апрелиндеги №2 протоколуна ылайык комиссиянын чечими менен аукциондон утуп алаган Мансыркулова Минавар Абдуллаевага 15,0 чарчы метр жер тилкесине женил типтеги конструкциядан болгон соода дукон орнотуу учун ижара шартында убактылуу пайдаланууга берилген.
Азыркы учурда курулуш ээси М,Мансыркулова тарабынан аталаган капиталдык курулушту оз эсебинен бузуп алынп , Курулуштарга жана пайдаланууга уруксат беруу боюнча комиссиянын 05.04.18ж №2 протоколуна ылайык аталган жер тилкесине женил типтеги конструкциядан болгон соода дукон орнотулгандыгын билдиребиз
Суроолорго рахмат. Жооп тиркемеде.
_________________________________
Урматтуу Ош шаарынын мэриясы жана тиешелуу органдын окулдору Кулатов 7-коп кабаттуу уйдун он жагындагы жол боюнда мыйзамсыз кыш(кирпич) менен дукон салынып жатат.Бул жашоочулар учун шаарыбыздын кооздугу учун да ынгайсыздыктарды жаратып жатат.Ушул маселени тез арада карап бутуп кала электе мыйзам чегинде чара коруп беруунуздорду суранабыз.
Аныктык: UP DOWN 0
Пикир калтырыңыз
Ысым:
E-mail:
Пикирлер:
Коргоочу код:
17 + 5 =

Кошумча билдирүүлөр

жылуулук боюнча

17:23 Jan 22, 2016

ош. Мушкетова 7, 0 Kms

Көчөнү жарыктандыруу эрте менен тез эле өчүп калат

10:09 Jan 14, 2016

все центральные улицы, 0 Kms

отопление

10:23 Jan 23, 2016

Ош Тюлейкен 26, 0 Kms

#143- маршруттук каттамынын Актилек кичи району боюнча

11:41 Feb 05, 2016

ош шаары, актилек кичирайону, 0 Kms

ош ноокат жолуна зебра керек

12:36 Feb 05, 2016

город ош ош ноокат жолу, 0 Kms