Текшерилди

Ош шаардык мэриясына

11:46 Apr 13 2018 Толойкон кичи шаарчасы Осмонов кочосу №1

Ош шаардык мэриясына
Ош-Тазалык ишканасынан жооп:

Сиздер айтып жаткан даректеги таштандылар
белгиленген мөөнөтүндө алынып турат. Ал эми
жанындагы мүшөктөргө салынган курулушка
ишткеткен кум экен. Аны биздин жумушчулар алып, атайын жайга төгүп келишти.


Урматтуу Айтмамат Тентибаевич! Биздин сизге кайрылуубуздун себеби Толойкон кичи шаарчасындагы Осмонов кочосунун боюнда жайгашкан "Унаа жуучу жай" жергиликтуу жашоочуларга ызы-чуу жаратып, жоо жургунчулор отуучу жолго чейин машиналарын коюп,жада калса жашылдандырылган жерге да унааларын коюп ал жерде кок чопту остурбой азыркы кундо топурагын чыгарып шаарыбыздын коркун бузуп жатат.Бул унаа жуучу жайды кимге жана кимдер тарабынан берилгендигин кол алдыныздагы иштеген кызмат адамдарынан териштирип оз козомолунузго алуунузду суранабыз. Андан сырткары Унаа жуучу жайга жакын жайгашкан жол боюндагы таштанды таштоочу урна коп убакыттан бери алынбай таштандыга толуп кеткен.Ушуга катарлаш эле таштанды таштоочу урнанын жанында эки айдан бери топурак салынган каптар ушул кунго чейин алынбай келет.Бул тууралуу тиешелуу жактарга бир нече жолу ооз эки кайрылганбыз. Жол боюндагы "Бутка" коп убакыттан бери иштетилбей шаарыбыздын коркун бузуп,ары бери откон жашоочулага тоскоолдуктарды жаратып жатат.Жогорудагы айтылган койгойлорду оз козомолунузго алып тез арада чечип беруунузду суранабыз.
Аныктык: UP DOWN 0
Пикир калтырыңыз
Ысым:
E-mail:
Пикирлер:
Коргоочу код:
20 + 9 =

Кошумча билдирүүлөр

жылуулук боюнча

17:23 Jan 22, 2016

ош. Мушкетова 7, 0 Kms

Көчөнү жарыктандыруу эрте менен тез эле өчүп калат

10:09 Jan 14, 2016

все центральные улицы, 0 Kms

отопление

10:23 Jan 23, 2016

Ош Тюлейкен 26, 0 Kms

#143- маршруттук каттамынын Актилек кичи району боюнча

11:41 Feb 05, 2016

ош шаары, актилек кичирайону, 0 Kms

ош ноокат жолуна зебра керек

12:36 Feb 05, 2016

город ош ош ноокат жолу, 0 Kms