Текшерилди

Кыштын суук кунундо суусуз калдык

18:53 Dec 15 2017 пр. Масалиева дом 98 кв. 47

"Ошшаарсууканал" муниципалдык ишканасы Масалиев кен кочосундо жайгашкан 98-уйдун 47-батиринин жашоочусу Улан мырзанын кайрылуусу боюнча томондогулорду билидирет:

Ош шаарында сууну жана канализацияны пайдалануу эрежелеринин 14.1 жана 14.2 пунктарына ылайык... сантехникалык жабдыктарын түзөлгөн абалда кармаганга милдеттүү.

14.1. Көп батирлүү үйлөрдөгү турак жана турак эмес тамдардын ээлери (ээлөөчүлөр)
суу түтүк жана канализациялык тарамдардын жана үйдүн (канаанын) ичинде турган жана анын сыртындагы биринчи кудукка чейин (же туташтыруу) санитардык-техникалык жабдыктардын сакталуусун жана санитардык-техникалык абалын көзөмөлдөөгө милдеттүү.

14.2. Менчик ээси (ээлөөчү) ички батирдик бекитүү-жөнгө салуучу арматуралары менен суу өткөрүүчү түтүк-канализациялык тарамдарды, жана ошондой эле Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнүн чечими менен бекитилген 2003-жылдын 8-апрелинде №191 «Кыргыз Республикасындагы турак үйлөрүн жана үйлөр астындагы жер тилкелерин тутуу жана пайдалануу Типтүү эрежелерин бекитүү жөнүндөгү» Кыргыз Республикасынын турак үйлөрүнүн жана үйлөр астындагы жер тилкелерин тутуу жана пайдалануу Типтүү эрежелерине ылайык батирдин (канаанын) сантехникалык жабдыктарын түзөлгөн абалда кармаганга милдеттүү.

Жогорудагы маселе боюнча Ош шаардык турак-жай коммуналдык башкармалыгына (жана домком, кварталдык комитетке) кайрылуунуз керек. Себеби, үйдүн ичиндеги жана анын сыртындагы биринчи кудукка чейинки сантехникалык жабдыктар Көп батирлүү үйлөрдөгү ээлеринин менчиги болуп саналат.
_______________________________________________________________________

Биз эки жаш балабыз менен Масалиев кочосундогу 98 уйдун 47 батиринде 5-этажда жашайбыз. 3 кундон бери ушул уйдун астыбыздагы 41 -батиринин 3-этажда жашаган жашоочулары ички негизги таза суу тутукчосуно оз билемдик кылып винтиль коюп алышып суу бербей жатышат. Бул боюнча кандай мыйзамдуу чаралар каралган? Кимге кайрылабыз? Ушул боюнча мыйзам чегинде чара коруунуздорду суранабыз.
Аныктык: UP DOWN 0
Пикирлер
абдуллох (Dec 22 2017)
оебек коча
абдуллох (Dec 22 2017)
оебек коча
абдуллох (Dec 22 2017)
оебек коча
Пикир калтырыңыз
Ысым:
E-mail:
Пикирлер:
Коргоочу код:
16 + 2 =

Кошумча билдирүүлөр

Кыштын суук кунундо суусуз калдык

18:53 Dec 15, 2017

пр. Масалиева дом 98 кв. 47, 0 Kms

свет жок

20:33 Jan 04, 2018

Тилеке Баатыр, 0.06 Kms

суу чыкпайт

13:14 Apr 12, 2016

ул. Ленинградский 75, 0.12 Kms

Светофор и пешеходная дорожка на ул Ленинградская

14:30 Feb 05, 2016

Ош, пересечение улиц Ленинградская и Шакирова, 0.2 Kms

кенсай

19:04 Apr 03, 2017

западный, 0.25 Kms