Текшерилди

незаконное изъятие придомового участка

11:46 Apr 17 2017 Кыргызстан. г. Ош Монуева 1

по улице Монуева 1 идёт изъятие придомового участка.
____________________________________________
Башкармалык, Сиздин Ош шаарынын №8 «Ак-Буура» аймактык Кенешинин, Ы. Монуев көчөсүндөгү №1 къп кабаттуу турак үйүнүн айланасындагы тиешелүү жер тилкелери боюнча жардам көрсөтүү жөнүндөгү кайрылууёузду карап чыгып, төмөнкүлөрдү билдирет:
Ош шаарынын №8 «Ак-Буура» аймактык Кенешинин, Ы. Монуев көчөсүндөгү №1 көп кабаттуу турак үйүнүн айланасындагы тиешелүү жер тилкесине, элдик депутаттардын Кенешинин аткаруу комитетинин 1980-жылдын 12-февралындагы №83 сандуу чечиминин негизинде жогоруда көрсөтүлгөн үйдү курууга жалпы аянты 0,4 га жер тилкеси Ош насостук заводуна бөлүнүп берилгендиги аныкталып, тиешелүү архитектуралык иш кагаздары бар экендиги маалым болду. Башкармалык тарабынан Ы. Монуев көчөсүндөгү №1 көп кабаттуу 60-батирлүү үйүн долбоорлоого жана курууга №15/80 сандуу Архитектуралык-пландоо тапшырмасы даярдалып берилген.
Белгилеп кетсек, Ош шаардык мамлекеттик администрациясынын 1992-жылдын 23-июнундагы №125 сандуу токтомунун негизинде жалпы аянты 120,0 чарчы метр жер тилкеси «Мажнунтол» коомуна мечит курууга бөлүнүп берилип, Башкармалык тарабынан 1993-жылдын 18-августунда мечитти долбоорлоого жана курууга №141/93 сандуу Архитектуралык-пландоо тапшырмасы даярдалып берилген. Ош шаардык Мамлекеттик администрациясынын 1998-жылдын 30-сентябрында №725 сандуу токтомунун негизинде эксплуатацияга кабыл алынган.
Ал эми, көп кабаттуу турак үйдүн чыгыш тарабында жайгашкан жалпы аянты 625,0 чарчы метр болгон жер тилкесине, Ош шаарынын мэриясынын 2012-жылдын 6-ноябрындагы №637-б буйругунун негизинде 2012-жылдын 9-ноябрында көп кабаттуу турак үй куруу үчүн №3116/ЗК сандуу жер тилкесинин планы даярдалып берилгендигин билдиребиз.
Аныктык: UP DOWN 0
Пикирлер
Антонина Дмитриева (Apr 17 2017)
Незаконное изъятие придомового земельного участка
Антонина Дмитриева (Apr 17 2017)
помогите
Пикир калтырыңыз
Ысым:
E-mail:
Пикирлер:
Коргоочу код:
15 + 1 =

Кошумча билдирүүлөр

Коншулар затоп кылып жатышат

22:38 Apr 18, 2017

Салиева 59/43, 0.06 Kms

Тротуары ул.Ж.Раимбекова (Зайнабединова) и А.Масалиева

11:44 Mar 05, 2017

Ош Ж.Раимбекова и А.Масалиева, 0.08 Kms

Город (Ош) не для людей

16:18 Jun 14, 2018

ОШ,ул.Масалиева ,ул.Замначальника или Раимекова, 0.09 Kms

Пробки из-за автобусов и троллейбусов

09:52 Jan 15, 2019

Проспект Масалиева, улица Монуева, ул. Абдыкадырова., 0.1 Kms

светофор иштебейт

17:09 Mar 29, 2016

Ул. Раззакова, 0.12 Kms