Текшерилди

Агын суу көйгөйү

17:19 Jun 13 2016 ош,

Агын суу көйгөйү Агын суу көйгөйү
Ош шаарынын Ак-Тилек аймактык кенешинин (Черемушки) Байтемиров жана Алымбеков көчөлөрүнүн арыктарына суу келбегенине көпжылдар болуп жатат, жылда кайрылабыз 50 метр жерден суу өткөрүп бериш ушунча кыйынбы. Дарактар мындай кетиште куурап бүтөт. Мен сиздерден ушул тарапта жашаган элдердин атынан суранам арыктарга суу чыгартып бериңиздер, арыктарды тазалап кетип жатышат, бирок суу келбесе анын эмне кереги. Арыка суу керек. Көп жылдык дарактар жакында жыгыла баштайт, Бишкектеги окуяга окшоп бирөө жарымын басып калгандан кийин кеч болот.
________________________________________________________
Урматтуу Апылаева Жылдыз эже!
Бүгүн Черемушки кичи районунда жайгашкан Байтемиров көчөсүндөгү арыктар тазаланып суу чыгарылды. Көп жылдык бак дарактар суу ичип жашылданып баштайт. Ош шаарын жашылдандыруу үчүн көптөгөн аракеттер көрүлүүдө. Ал эми куураган коопту дарактарды дагы экологиянын уруксатыз ала албайбыз.
Сиздерди терең урматтоо менен, Оштогу көрктөндүрүү жана жашылдандыруу чарба комбинаты.


Мүмкүнчүлүктөр
Аныктык: UP DOWN 0
Пикир калтырыңыз
Ысым:
E-mail:
Пикирлер:
Коргоочу код:
18 + 1 =

Кошумча билдирүүлөр

тратуар

00:39 Aug 04, 2017

мкр Черемушки, улица Урицкого, 0.06 Kms

Баткак тратуар

14:58 Feb 22, 2017

Байтемиров, 0.07 Kms

Тротуар

15:58 Feb 15, 2016

ул. Алымбекова, 0.1 Kms

Отопление полностью отключена, почему?

22:34 Feb 19, 2016

ОШ ш.Руставели 126, 0.15 Kms