Текшерилди

Трансформатор жылдыруу

15:30 Jan 15 2021 Ошская область, Кара-Сууйский район, Толойкон сельская управа, село Кыргызстан по улице Т.Чопошов

Ош РЭС (Jan 27 2021)
Толойкон айыл окмотуно караштуу Кыргызстан айылындагы Т.Чопошов кочосундо жайгашкан КТП-850 комок чордону боюнча буга чейин бир нече жолу кайрылгансыз жана ага жооптор берилген. Аталган даректеги комок чордон жергиликтуу бийлик жана жашоочулар тарабынан орнотулуп, 1995-жылы «Ошэлектр» ААКнун Ош РЭТнын карамагына откорулуп тейлоо иштери жургузулуп келет. Жогорудагы комок чордонду башка жайга которуу учун Толойкон а/о, архитектура жана мамкаттоо башкармалыктары менен которулуучу жер тилкесин аныктап, тиешелуу болгон техникалык документтердин негизинде жылдырылуусу керектигин кайрадан билдиребиз.
________________________
Урматуу Таалайбек Насирбекович,
мен 2020-жылы бир нече жолу Сизге кайрылганмын, ушул жылдын башынан дагы бир жолку ирет Сизге кайрылып кетейин отунучум менен, бир нече жолу кайрылып атам бирок тилекке каршы аталган отунуч мыйзам талаасында жеткиликтуу жооп алалган жокмун жана тийиштуу бир да адис жеринен баарып эч ким текшерген жок, бул деген жергиликтуу башкаруу органдардын алсыздыгы деп тушуном башка соз айталбайм. Кыскача дагы бир жолу озумдун маселемди айтып кетейин. Мен, Алымкулова Бубайым, 1943-жылы туулганмын, 2020-жылдын июнь айында, мен балдарыма деп жер тилкесин сатып алгам, ал жерде азыркы кезде мен уй курдум. Менин жер тилкемдин ичинде электр трансформатор бар, ал трансформатор уй-буломо кооптуу абал жаратып жатат. Кандай гана электр трансформатор болбосун озунун эрежесине тура келиши керек, бирок азыркы учурда булл трансформатор мыйзамсыз жерде орнотулуп туурат, бул трансформатор 1995-жылы Ош РЭТнын карамагына откорулгон баардык иш кагаздар аркылуу. Ош РЭТнын карамагына откорулгондон кийин трансформатордун мыйзамдуу орнотулушу жана тейлеши Ош РЭТнын кызматкерлерине жуктолот. Ошол себептен Сиздендагы бир жолу отунуп суранам ушул электр трансформаторду менин жер тилкемден сырткары коопсуз жерге тийиштуу адистеринизге буйрутма берип маселени чечип беруунузду, эгерде бул маселе чечилбесе мен Сизден жогорку жактагы турган органдарга кайрылууга мажбур болом.
Арыз ээси: Алымкулова Б.
Тел. 0551 178-988, 0554007527
Аныктык: UP DOWN 0
Пикирлер
Ош РЭС (Jan 27 2021)
Толойкон айыл окмотуно караштуу Кыргызстан айылындагы Т.Чопошов кочосундо жайгашкан КТП-850 комок чордону боюнча буга чейин бир нече жолу кайрылгансыз жана ага жооптор берилген. Аталган даректеги комок чордон жергиликтуу бийлик жана жашоочулар тарабынан орнотулуп, 1995-жылы «Ошэлектр» ААКнун Ош РЭТнын карамагына откорулуп тейлоо иштери жургузулуп келет. Жогорудагы комок чордонду башка жайга которуу учун Толойкон а/о, архитектура жана мамкаттоо башкармалыктары менен которулуучу жер тилкесин аныктап, тиешелуу болгон техникалык документтердин негизинде жылдырылуусу керектигин кайрадан билдиребиз.
Пикир калтырыңыз
Ысым:
E-mail:
Пикирлер:
Коргоочу код:
11 + 5 =

Кошумча билдирүүлөр

жылуулук боюнча

17:23 Jan 22, 2016

ош. Мушкетова 7, 0 Kms

Көчөнү жарыктандыруу эрте менен тез эле өчүп калат

10:09 Jan 14, 2016

все центральные улицы, 0 Kms

отопление

10:23 Jan 23, 2016

Ош Тюлейкен 26, 0 Kms

#143- маршруттук каттамынын Актилек кичи району боюнча

11:41 Feb 05, 2016

ош шаары, актилек кичирайону, 0 Kms

ош ноокат жолуна зебра керек

12:36 Feb 05, 2016

город ош ош ноокат жолу, 0 Kms