Текшерилди

арыз

14:24 Dec 22 2020 224- квартал 1-кочо 14- уй

урматтуу Таалайбек Сарыбашович мен 224- кварталда жашайм биздин балдарыбыз айылдагы мектепте окуйт жаны чек болгону учун баня жок балдарыбызды базар куну шаарга баняга жонотсок 161- каттамдын айрым шоферлору бугун сабак беле келсен озундун ишин менен келип атасын деп 25 сом алып жатышат бизде балдарга 10 сом ушундай мыйзам кабыл алынганбы . Эмне учун шаарда дагы толом картасы жоктор троллейбус, автобуста дагы он сомдон толойт,балдарга болсо 5 сом болуп кетти .Мэрия токтом чыгарган дейт.Токтом болгон болсо озунуздордун баракчаныздарга,сайтка эмнеге жарыялабайсыздар.Билинбеген менен ушулардын баары жумушу жок отурган жарандарга абдан оорчулук жаратып жатат.Айткандын оозу жаман,ыйлагандын козу жаман болот экен кичине эле бир нерсе деген болсон.Сиз 224-кварталга келгенде дагы кочодо суу жок Алайлыктар бербейт экен берсе дагы кызматта иштегендерге эле берет экен,эки Таалайдын уйундо эле суу бар ,бири водоканалда,бири банкта иштейт дегеним учун дагы бир канча жаман корундум эле,жаман корунуп дагы бир нерсе дебейин десен болбойт экен.Ошондо эл эки Минден чогултуп эки жуз,уч жуз метрдей жерге труба алып койуп,водоканал он миндик иш бутурдук деген эле,сиз мэриядан отуз пайыз берилет деген элениз,биз ошол отуз пайыз берилдиби жокпу билбейбиз,анткени труба кете турган арыкты дагы озубуз каздык,водоканал бир яма казып берди окшойт,ошентип баарын озубуз буткордук,мен жалгыз бой болсом да толук толодум,50% толошун керек деп тер.советтен айтты эле ага карашкан жок,анткени эл учун суу чыгарылган жок деп айтканым учун болуш керек,Эми ошол суубуз дагы жок быйыл суу жок кыйналдык,ошол отуз пайыз Акча берилдиби,жокпу тиешелуу адамдарга тапшырып озунуз мыйзам чегинде козомолдотуп беруунузду суранабыз,эгерде болунбогон болсо сууну толук кандуу чыгартуу учун 30% Акча болдуруп беруунузду,быйылкы планга коштуруп беруунузду суранабыз.Трансформатор бар берилет,бергиле деген элениз ал да жок светтерибиз суткалап очуп суукта отунубуз жок отурабыз,аз келгенсип Жыпар эжебиз жолго шагыл токтуруп койду эле балчык болбой жакшы болуп калды эле мэриянын трактору келип суруп салган,эмне болду десек озу билбейт,билбейм сур деди суруп атам дейт.Урматтуу Таалайбек Сарыбашов биз деле шаардын,Кыргызстандын тургундарыбыз биздин деле койгойлорубуз каралышы керек деп ойлойм,шаардын чети деп эле бизге эч кандай конул бурулбай жатат,мэриянын адамдары келсе айтпай келет экен,айтса да азыр барабыз деп айтышат экен кыска убакытта эч Ким келе албайт баары жумушта болот,анан жаныбыздагы кара- сууга караган кочонун койгойун угуп койуп бизге карабайт булар деп кетип калышат экен,бир же эки жылда бир ал дагы бироо арыз жазса анда дагы бутту ошол боюнча каралбай калып кетет,ошондуктан сизден суранабыз мыйзам чегинде карап оз козомолунузго алып бериниз
Жооп:Жургунчулорду ташуу агенттигинин адистери тарабынан Сиздин 07-5/52 23.12.2020ж. кайрылуунуз боюнча №161-каттамдын айдоочулары менен жолугушу откорулуп, кайрылууда коргозулгон терс корунуштор кайталанбастыгы учун айдоочуларга тушундуруу иштери жургузулуп, эгерде жогорудагыдай корунуштор кайталанса катуу чара корулору эскертилди.
Аныктык: UP DOWN 0
Пикир калтырыңыз
Ысым:
E-mail:
Пикирлер:
Коргоочу код:
20 + 8 =

Кошумча билдирүүлөр

На улице Ташкентская напряжение тока очень низкое.

18:10 Dec 02, 2017

улица Ташкентская, 0.03 Kms

вывоз мусора

21:50 May 17, 2017

ул абдразакова 40, 0.28 Kms

Ош тазалык кызматкерлери

22:46 Dec 03, 2018

«Ош- Тазалык» атайын адистештирилген муниципалдык ишканасы, 0.49 Kms

Электр энергиясын туура эмес эсептоо

14:08 Nov 18, 2019

Абакир уулу Торобек к-су, 35/4, 0.52 Kms

Антисанитарные условия

00:05 Sep 06, 2017

тешик таш, 0.66 Kms