Текшерилди

транформаторду жылдыруу

11:02 Dec 9 2020 Толойкон айыл окмотуно караштуу Кыргызстан айылындагы Т.Чопошов кочосундо жайгашкан

Ош РЭС (Dec 30 2020)
Сиздин 9.12.2020-ж. жазган электрондук кайрылуунуз боюнча «Ошэлектр» ААКнун Ош райондук электр тармактары томондогучо билдирет. Толойкон айыл окмотуно караштуу Кыргызстан айылындагы Т.Чопошов кочосундо жайгашкан КТП-850 комок чордону боюнча буга чейин дагы кайрылгансыз жана ага жооп берилген. Аталган даректеги комок чордон жергиликтуу бийлик жана жашоочулар тарабынан орнотулуп, 1995-жылы «Ошэлектр» ААКнун Ош РЭТнын карамагына откорулуп тейлоо иштери жургузулуп келет. Жогорудагы комок чордонду башка жайга которуу учун Толойкон а/о, архитектура жана мамкаттоо башкармалыктары менен которулуучу жер тилкесин аныктап, тиешелуу болгон техникалык документтердин негизинде жылдырылуусу керектигин кайрадан кайрадан билдиребиз.
______________________________________

Урматуу Таалайбек Насирбекович,
мен ушул жылдын сентябрь жана ноябрь айында Ош шаарынын тургундарынын он лайн кайрылуусу аркылуу Сизге отунуч кат жонотком болчумун, бирок тилекке каршы аталган отунучко жеткиликтуу жооп алалган жокмун жана тийиштуу адис жеринен баарып эч ким текшерген жок. Кыскача дагы бир жолу озумдун маселемди айтып кетейин. Мен, Алымкулова Бубайым, 1943-жылы туулганмын, 2020-жылдын июнь айында, мен балдарыма деп жер тилкесин сатып алгам, ал жерде азыркы кезде мен уй куруп жатам. Менин жер тилкемдин ичинде электр трансформатор бар, ал трансформатор менин уй-буломо ото кооптуу абал жаратып жатат, менимче, трансформаторлорду мыйзамдуу орнотулушу жана айланадагы калк учун ынгайлуу жана коопсузболуу учун атайын озуно жараша адистер аркылуу шарттарды тузуп беру керек. Ар бир электр трансформатор дун озунун эрежесине тура келиши керек, бирок азыркы учурда булл трансформатор мыйзамсыз жерде орнотулуп туурат жана менин жеке менчик жер тилкемдин укугу бузулуп жатат, бул трансформатор 1995-жылы Ош РЭТнын карамагына откорулгон экен тийиштуу иш кагаздар аркылуу. Ош РЭТнын карамагына откорулгондон кийин трансформатордун мыйзамдуу орнотулушу жана тейлеши Ош РЭТнын кызматкерлерине жуктолот. Ошол себептен Сиздендагы бир жолу отунуп суранам ушул электр трансформаторду менин жер тилкемден сырткары коопсуз жерге тийиштуу адистеринизге буйрутма берип маселени чечип беруунузду, эгерде бул маселе чечилбесе мен азыркы учурда убактылуу милдетин аткаруучу Кыргыз Республикасынын Президентине кайрылууга мажбур болом.
Арыз ээси: Алымкулова Б.
Тел. 0551 178-988, 0554007527
Аныктык: UP DOWN 0
Пикирлер
Ош РЭС (Dec 30 2020)
Сиздин 9.12.2020-ж. жазган электрондук кайрылуунуз боюнча «Ошэлектр» ААКнун Ош райондук электр тармактары томондогучо билдирет. Толойкон айыл окмотуно караштуу Кыргызстан айылындагы Т.Чопошов кочосундо жайгашкан КТП-850 комок чордону боюнча буга чейин дагы кайрылгансыз жана ага жооп берилген. Аталган даректеги комок чордон жергиликтуу бийлик жана жашоочулар тарабынан орнотулуп, 1995-жылы «Ошэлектр» ААКнун Ош РЭТнын карамагына откорулуп тейлоо иштери жургузулуп келет. Жогорудагы комок чордонду башка жайга которуу учун Толойкон а/о, архитектура жана мамкаттоо башкармалыктары менен которулуучу жер тилкесин аныктап, тиешелуу болгон техникалык документтердин негизинде жылдырылуусу керектигин кайрадан кайрадан билдиребиз.
Пикир калтырыңыз
Ысым:
E-mail:
Пикирлер:
Коргоочу код:
14 + 10 =

Кошумча билдирүүлөр

жылуулук боюнча

17:23 Jan 22, 2016

ош. Мушкетова 7, 0 Kms

Көчөнү жарыктандыруу эрте менен тез эле өчүп калат

10:09 Jan 14, 2016

все центральные улицы, 0 Kms

отопление

10:23 Jan 23, 2016

Ош Тюлейкен 26, 0 Kms

#143- маршруттук каттамынын Актилек кичи району боюнча

11:41 Feb 05, 2016

ош шаары, актилек кичирайону, 0 Kms

ош ноокат жолуна зебра керек

12:36 Feb 05, 2016

город ош ош ноокат жолу, 0 Kms